Türkiye'nin önde gelen ilkeli ısı firması

Bina ve Toplu Konut İç Tesisatları

Temizsu Tesisatı

Temiz kullanma suyu ve içme suyunun arıtılmasında 5 işlem sıralanabilir.

Bunlar;
1- Ön filtrasyon,
2- Su yumuşatma,
3- Koku ve tat arındırması
4- ince filtrasyon
5- Bakteriyolojik arıtma


Pissu Tesisatı

Yapılarda çeşitli su kullanma yerlerindeki artık pis ve kirli suları şehir kanalizasyonuna, bulunmayan bölgelerde süzme veya çürütme çukurlarına ileten boru sistemine (Bina Pissu Tesisatı) denir.

Hıfzısıhha kanununun 245. maddesine göre şehir kanalizasyonu bulunan yerlerde pissuyun kanalizasyona bağlanması zorunludur.

Çıtalar, balkon avlu gibi yüzeylere düşen yağış sularını toplayıp yağış kanalına, yağış kanalı olmayan yerlerde de uygun bir alana akıtan sistemlerde pissu tesisatının bir kısmını oluştururlar.

1. İyi yapılmış pis su tesisatının özellikleri
2. Pis ve kirli suları en çabuk ve sağlığa zarar vermeyecek şekilde bina dışına taşımalıdır.
3. Koku gaz ve böceklerin pissu borulardan binaya geçmesi önlenmelidir.
4. Boruları hava, gaz ve suyu sızdırmamalıdır.
5. Boruları dayanıklı olup çabuk kırılmamalı, yapının esnemesinden ve oturmasından zarar görmeyecek şekilde döşenmelidir.

Bina pissu tesisatını üç ana bölümde inceleyebiliriz.

Pissu tesisatının kısımları

a - Dış Pissu Tesisatı
b - İç Pissu Tesisatı
c - Yağış Suyu Tesisatı


Kalorifer Tesisatı

1) Yerden Isıtmalı Px Sistem

Yerden ısıtma sistemleri sağlıklı, konforlu ve ekonomik bir ısınma şeklidir. Son yıllarda gittikçe yaygınlaşan kullanımı ile dikkat çeken bu sistem, özellikle kullanılan kaliteli boruların üretilmesi ile popüler hale gelmiştir. Ana ısıtma elemanı, yapı malzemesi içerisinden geçirilen uzun ömürlü ve dayanıklı, yerden ısıtmaya uygun termoplastik malzemeden üretilmiş borulardır. Bu borular Polipropilen Random Copolimer (PP-R) veya Cross-link PE-X olarak iki grupta toplanır. Bu sistemin uygulandığı yerlerde, döşemeye serilen yalıtıcı strafor ve PP folyo, ideal bir ek ısı yalıtımı da sağlar. Uygulamada yaklaşık % 30 enerji tasarrufu sağlanır.

 Konforlu ortam ve sağlıklı yaşam

 Uygulama ve bakım kolaylığı

 Enerjiden tasarruf

 Mekanlarda daha geniş iç hacim

 Ekonomik avantajlar

 Geniş uygulama sahası

İnsan anatomisine en uygun sağlıklı ekonomik ısıtma sistemi tüm hacim içinde homojen bir ısı dağılımı ve sıcaklık sağlanır havanın nem dengesi bozulmaz. sıcaklık farkı az olduğu için hacim içinde aşırı hava akımı yoktur dolayısıyla toz sirkülasyonu da önlenir perdelerde ve duvarda kirlenme olmaz.

2) Standart kalorifer Tesisatı

Kalorifer Tesisatı yapımında dikkat edilmesi gereken bir çok püf noktalar vardır. Bunlara dikkat edilmez ise ısınamama sonucu üşüme, gereğinden fazla ısınma sonucu fazla faturanın gelmesi, tesisatın düzgün yapılmaması sonucu su kaçakları meydana gelebilmektedir. Bu da gereksiz bir çok maliyeti , zahmetli tadilat işlemlerini tekrardan yapılmasına yol açmaktadır. Bilsen Ticaret Doğalgaz Ve Isı Sistemleri Firması olarak yetkili ve deneyimli ustalarımız sayesinde yukarıdaki aksaklıları asgari seviyeye indirdik.Kalorifer Tesisatı yapımında dikkat edilmesi gereken bir çok püf noktalar vardır. Bunlara dikkat edilmez ise ısınamama sonucu üşüme, gereğinden fazla ısınma sonucu fazla faturanın gelmesi, tesisatın düzgün yapılmaması sonucu su kaçakları meydana gelebilmektedir. Bu da gereksiz bir çok maliyeti , zahmetli tadilat işlemlerini tekrardan yapılmasına yol açmaktadır. Bilsen Ticaret Doğalgaz Ve Isı Sistemleri Firması olarak yetkili ve deneyimli ustalarımız sayesinde yukarıdaki aksaklıları asgari seviyeye indirdikVitrifiye Montajlamaları

Tüm vitrifiye montajı ve tadilatında firmamızın güçlü ve dinamik kadrosu ile hizmet vermekteyiz.Vitrifiye montajı yaptırırken vereceğimiz kararlar, her zaman siz müşterilerimizin daha sağlıklı ve rahat kullanışlı bir yaşam tarzı için önemlidir.Bu yüzden vitrifiye montajı ve tadilatında firmamıza güvenebilirsiniz.


Doğalgaz Daire içi ve Kolon Tesisatları

• Yakıt kaybını en aza indirir.
• Uzun zaman dilimi içinde aynı ısınma kalitesi elde edilebilir.
• Yanma verimi yüksektir.
• Ön yakıt hazırlama masrafı yoktur.
• Lpg tüpleri gibi patlama tehlikesi ve basınçlı parça tesiri yoktur.