Türkiye'nin önde gelen ilkeli ısı firması



                OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ

Bu projede toplamda 7000 metre 316L paslanmaz borulama imalatı, iki ayrı yakada iki ayrı su deposu binası inşaası, bina içerisinde yangın deposu, yangın pompaları ve mekanik odaya ait SCADA otomasyon uygulaması tesis edilmiştir.

Yurtdışı KOWI firması tarafından projelendirilmiş ve şartnamesi de yine KOWI tarafından hazırlanmış çok özel bu projeye ait dizayn edilmiş tüm borulama hatları, Atom Isı tarafından 3 boyutlu olarak simüle edilmiş ve bu simüsalyon proje üzerinden stress analizine tabi tutulmuştur. Analiz sonuçlarına göre hattın stresini standart değerlere çekecek şekilde ilave loop hattın üzerine dizayn edilmiştir. Özel standartlar içeren bu projemizde; 316L paslanmaz borular Finlandiyalı OSTP firmasından, UL-FM standartına uygun ve 250 Mss 120 m3/h kapasiteli yangın hidroforları da Amerikan Aurora firmasından ithal edilerek uygulanmıştır. Burada bulunan tüm mekanik ekipmanlar ise Avrupa’dan temin edilmiştir.

Projede işveren firma olan Japon dünya devi IHI firmasının talep ettiği ITP, MOS, malzeme onay ve uygulama süreç prosedürleri uygulanmıştır. Tüm paslanmaz boru hatları %100 NDT ve görsel kontrollerden geçirilerek tamamlanmıştır.

Türkiye’de örnek oluşturan bu proje, bizler ve ülkemiz adına gurur vericidir. 

.